Lednicko-valtický areál (UNESCO)

Na dosah od našeho penzionu jak autem, tak i na kole se nachází Lednicko-valtický areál, který je součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Patří k tomu nejkrásnějšímu, co Česká republika vůbec může nabídnout. V uměle komponované krajině na ploše téměř 300 km2, které vtisknul nezaměnitelnou tvář šlechtický rod Lichtenštejnů za spolupráce těch nejlepších světových architektů a zahradníků, vznikl během asi osmi století unikátní komplex zámeckých parků, rybníků, říčních kanálů, zámků a romantických staveb.

Bohatství Lichtenštejnů bylo opravdu ohromné. Kníže Karel Eusebius napsal ve svém Díle o architektuře: „Peníze jsou k tomu, abychom zanechali po sobě krásné pomníky na věčnou a nesmrtelnou památku.“ To se rodu Lichtenštejnů bezesporu podařilo.

Lichtenštejnské stezky

Jedná se o ojedinělý soubor cykloturistických tras, spojujících nejkrásnější památky rodu Lichtenštejnů v oblasti Lednicko-valtického areálu a v Dolním Rakousku. Jsou navzájem propojené a poznáte je podle specifického cyklistického značení, na němž je vyobrazen rodový erb Lichtenštejnů. Trasy vedou většinou po rovině, kolem hranic částečně v mírně zvlněném terénu.

Doporučená trasa: Valtice (Valtické podzemí, Národní salon vín...) – Dianin chrám – kaple svatého Huberta – Nový Dvůr - Lednice (zámek, skleník, park) – Janův hrad (umělá zřícenina) – Břeclav (pivovar, Lichtenštejnský dům) – Poštorná (kostel Navštívení Panny Marie) – Valtice. Délka trasy: 36 km

www.lichtenstejnske-stezky.cz

Valtice - hlavní město vína

Město Valtice se od roku 2006 oficiálně prezentuje jako “hlavní město vína”. Dlouhodobý projekt vychází z historie a vinařských tradic města Valtice,  odkud se již za Lichtenštejnů vozila vína na panské dvory v Praze, Brně, ve Vídni a na řadu dalších míst. Valtice byly rezidencí rodu Lichtenštejnů a dnes zde sídlí řada institucí národního i mezinárodního významu: Národní vinařské centrum, Salon vín České republiky, Střední vinařská škola, Vinařská akademie Valtice, Moravín – svaz moravských vinařů, unikátní sklepní komplex Valtické podzemí… Kde jinde máte k vínu blíž, než právě tady, ve Valticích? Pestrá je i nabídka vinařských a kulturních akcí, které se konají v době sezony téměř každý víkend. 

Kontakty


Apartmány Bavory
Bavory 138
692 01 Bavory 138


mobil: +420 737 246 500
info@degustacni-salon.cz

Odběr newsletteru


Přihlašte se pro odběr našich akcí
Přihlásit k odběru

Přihlásit k odběru